Szachowe medale naszych dzieci

Po raz trzeci Szkoła Podstawowa w Burzynie gościła najmłodszych szachistów z naszej Gminy.

25 maja odbyły się dwa turnieje:
– Mistrzostwa Gminy do 6, 8 i 10 lat – dla dzieci, które potrafią już matować oraz grać z zegarem szachowym
– “Pierwsze kroki w Krainie Szachów – dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szachami.

33 uczestników zostało podzielonych na 4 grupy turniejowe:
– chłopcy do 10 lat
– dziewczęta do 10 lat
– chłopcy do 8 lat
– “Pierwsze kroki w Krainie Szachów”. Z tej grupy zostali wyłonieni medaliści w kategoriach: dziewczęta do 8 lat, chłopcy do 6 lat oraz dziewczęta do 6 lat.

W Mistrzostwach Gminy nasi uczniowie wywalczyli 4 medale:
– złoty: Wiktoria Wojtanowska (dziewczęta do 6 lat)
– srebrne: Izabela Jagoda (dziewczęta do 10 lat) oraz Szymon Tomana (chłopcy do 8 lat)
– brązowy: Emilia Serafin (dziewczęta do 10 lat)

W turnieju “Pierwsze kroki w Krainie Szachów” 2 m-ce zajął Mikołaj Wojtanowski, najlepszą dziewczyną była Wiktoria Wojtanowska, a Iga Skrobot zajęła w klasyfikacji dziewcząt 2 m-ce.

Ponadto naszą Szkołę reprezentowali: Marcel Pyrda, Amelia Gawron, Gabriel Świegoda, Laura Gruszczyk, Emilia Serafin.

Duże brawa dla wszystkich naszych reprezentantów!

JP